Ogłoszenia

Ogłoszenia     Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.– 14.04.2019 r.

 • Rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Kan. Bogusław Kotewicz – Proboszcz Jastarni, którego serdecznie witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Plan rekolekcji zarówno parafialnych jak i szkolnych zamieszczony jest w gablocie. Dzisiaj przed kościołem wolontariusze z Pomorskich Hospicjów w ramach akcji „Pola Nadziei” zbierają dobrowolne ofiary pieniężne, wspomóżmy hospicja, które służą tak wielu naszym chorującym bliskim.
 • W Niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Krzyża Świętego o 15.00.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bierzmowania w naszej Parafii, jak również p. Zofii Jarosz za zorganizowanie autokaru i wszystkim uczestnikom pielgrzymki na Kalwarię Wejherowską, p. Markowi Dykcie za relacjonowanie w mediach tych wydarzeń
 • W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej po porannej Mszy Świętej oraz o 17.30. Zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci.
 • W piątek z Jastrzębiej Góry po Mszy o godz. 20.00 wyruszy kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa – jak co roku chcemy godnie przyjąć utrudzonych całonocną wędrówką pielgrzymów w naszej parafii – dlatego prosimy Parafian o dostarczanie domowych wypieków na stołówkę szkolną do p. Witschenbach do piątku do godz. 15.00.
 • W sobotę przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą za wstawiennictwem MB Fatimskiej – po której I część różańca przed Najświętszym Sakramentem pozostałe na ulicach naszego miasta. Jest to także bardzo ważny dzień dla Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej Parafii. Odbędzie się kapituła wyborcza, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00.
 • Przyszła Niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Przy ołtarzu Serca Jezusowego wystawiona jest skarbona na Jałmużnę Wielkopostną, ofiary w niej złożone przeznaczone będą na pomoc ubogim.
 • W zakrystii do nabycia są Paschaliki – świece na stół wielkanocny, Paschaliki będą użyte również podczas liturgii wielkosobotniej: światła i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Cena ozdobnej świecy wielkanocnej to 10 zł.
Paniom z grupy św. Marty oraz siostrom z FZŚ dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.
Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”
Wszystkim życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
Pokój i Dobro!