Ogłoszenia

Ogłoszenia     Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

 31.03.– 07.04.2019 r.

 

 • W Niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczenie relikwii Krzyża Świętego o 15.00, po nich Msza Święta bez kazania. Za uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
 • Dzisiaj po Gorzkich Żalach i Mszy Św. próba generalna przed Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa, w miarę możliwości na próbę powinni przyjść również świadkowie bierzmowania.
 • Poniedziałek to dzień Bierzmowania w naszej Parafii – kandydaci i świadkowie bierzmowania zajmują swoje miejsca w kościele o 17.30 – Bierzmowanie, które udzieli bp Zbigniew Zieliński rozpocznie się o godz. 18.00, bardzo prosimy Parafian, członków Żywego Różańca, Tercjarzy, Grupy Magnificat o liczny udział w tej Uroczystości – to jedyny dzień w roku, kiedy naszą Parafię odwiedza Ksiądz Biskup i byłoby to złe świadectwo o nas gdyby kościół świecił pustkami. Jest to także dzień imienin naszej Pani Organistki Grażyny, Msza Św. w jej intencji będzie sprawowana o godz. 9.00.
 • We wtorek: po Mszach nabożeństwo do św. Antoniego
 • W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • W I czwartek miesiąca: wieczorna Msza Święta o nowe powołania i za ministrantów, po niej nabożeństwo Eucharystyczne. Z racji na pielgrzymkę parafialną do Wejherowa okazja do spowiedzi wyjątkowo w czwartek od godz. 17.00 w piątek będzie to niemożliwe.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej po porannej Mszy Świętej oraz o 17.30. Zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci. Jest to I piątek miesiąca od 9.00 odwiedziny chorych.
 • W piątek 5 kwietnia odbędzie się parafialna pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską wyjazd z parkingu przy dawnym kasynie wojskowym o godz. 13.00. Cena biletu w obie strony 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 • W sobotę: po porannej Mszy nabożeństwo różańcowe. O 10.00 zbiórka ministrantów. Po wieczornej Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.
 • Wieczorną Mszą Świętą rozpoczniemy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Kan. Bogusław Kotewicz – Proboszcz Jastarni.
 • Przy ołtarzu Serca Jezusowego wystawiona jest skarbona na Jałmużnę Wielkopostną, ofiary w niej złożone przeznaczone będą na pomoc ubogim.
 • W zakrystii do nabycia są Paschaliki – świece na stół wielkanocny, Paschaliki będą użyte również podczas liturgii wielkosobotniej: światła i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Cena ozdobnej świecy wielkanocnej to 10 zł.
Paniom z grupy św. Marty oraz siostrom z FZŚ dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.
Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”
Wszystkim życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
Pokój i Dobro!