Ogłoszenia

 

ii-na

Ogłoszenia   Parafialne

 II NIEDZIELA ADWENTU   09.12.– 16.12.2018 r.

  • Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  • Zapraszamy na Roraty – Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny. Od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00, w soboty natomiast o godzinie 9.00. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny śpiewamy przed Roratami o 6.30. Pamiętajmy o przygotowaniu lampionów i serc z wypisanymi dobrymi uczynkami, które będą brały udział w losowaniu figurki Matki Bożej.

  • W czwartek: wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy. Jest to Dzień Fatimski po wieczornej Mszy Świętej różaniec przed Najświętszym Sakramentem (I cz.), po nim różaniec na ulicach Helu.

  • Pragniemy od tego roku liturgicznego jeszcze bardziej zjednoczyć się z Panem Jezusem w Najświętszej Eucharystii i wyprosić u Niego łaskę głębokiej wiary i nawrócenia w naszej parafii, dlatego w każdy czwartek od godziny 17.00 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

  • W piątek; wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła, po wieczornej Mszy Świętej Droga Krzyżowa.

Paniom z grupy św. Marty oraz Paniom dbającym o otoczenie kościoła i siostrom z FZŚ serdecznie dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.

Jak zawsze zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny nabywając taką świecę wspieramy dzieci z ubogich rodzin, ofiara za małą świecę 5 zł a za dużą 15 zł, w zakrystii można również nabyć opłatki wigilijne. Torby Miłosierdzia wypełnione produktami długoterminowymi prosimy przynosić do niedzieli 16 grudnia do klasztoru przy ul. Wiejskiej, tak abyśmy do Wigilii mogli rozdzielić produkty dla potrzebujących.

Na czas Adwentu niech Bóg nam błogosławi a Maryja otacza swą macierzyńską opieką.

Pokój i Dobro!