Ogłoszenia

 

i-na

Ogłoszenia    Parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU  02.12.– 09.12.2018 r.

  • Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 15.00.

  • Od jutra rozpoczynamy Roraty – Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny. Od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00, w soboty natomiast o godzinie 9.00. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny śpiewamy przed Roratami o 6.30. Pamiętajmy o przygotowaniu lampionów i serc z wypisanymi dobrymi uczynkami, które będą brały udział w losowaniu figurki Matki Bożej.

  • W poniedziałek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, wieczorna Msza Święta za zmarłych z wypominek, po Mszy litania i uczczenie relikwii bł. Anieli Salawy.

  • We wtorek: wspomnienie św. Barbary, po wieczornej Mszy nabożeństwo do św. Antoniego.

  • W środę: przed wieczorną Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  • W czwartek; wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, wieczorna Msza Święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za ministrantów i ich rodziny, po Mszy nabożeństwo I czwartkowe

  • W piątek: wspomnienie św. Ambrożego, od 9.00 odwiedziny chorych, po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo I piątkowe.

  • W sobotę: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Franciszkańskiego, Msze Święte o 9.00, dodatkowa Msza Święta o 12.00 w Godzinie Łaski i 18.00.

  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie cudownych medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

Paniom z grupy św. Marty oraz Paniom dbającym o otoczenie kościoła i siostrom z FZŚ serdecznie dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.

Jak zawsze zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny nabywając taką świecę wspieramy dzieci z ubogich rodzin, ofiara za małą świecę 5 zł a za dużą 15 zł, w zakrystii można również nabyć opłatki wigilijne. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas Torba Miłosierdzia, torby wypełnione produktami długoterminowymi prosimy przynosić do niedzieli 16 grudnia do klasztoru przy ul. Wiejskiej, tak abyśmy do wigilii mogli rozdzielić produkty dla potrzebujących.

Na czas Adwentu niech Bóg nam błogosławi a Maryja otacza swą macierzyńską opieką.

Pokój i Dobro!

 

tutka1