Ogłoszenia

 

rosary

Ogłoszenia   Parafialne

 XXVII Niedziela Zwykła 07.10. – 14.10.2018 r.

 

  • Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na rzecz klasztorów, z których przybyli do nas Misjonarze: o. Jesse i o. Augustyn. Dziękujemy im za wygłoszone nauki, sprawowane Sakramenty i nabożeństwa, za cały ich trud niech Bóg im błogosławi.

  • Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o 17.30, w niedziele o 15.00.

  • W sobotę 13 października przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego i Dzień Fatimski, wieczorna Msza Święta w intencjach za wstawiennictwem MB Fatimskiej, po niej I cz. Różańca przed Najświętszym Sakramentem a pozostałe na ulicach naszego miasta – tego dnia nie będzie nabożeństwa o 17.30.

  • Promieniowanie Ojcostwa – pod takim hasłem 14 października br. obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 40. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na stypendia „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

  • Na Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci i młodzież z naszej szkoły zaprezentują specjalny program przygotowany na Dzień Papieski.

  • W związku z 40. rocznicą wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, taca ze wszystkich Mszy Świętych w niedzielę 14 października br. zostanie przeznaczona na budujące się kościoły papieskie w Archidiecezji Gdańskiej. Okażemy w ten sposób braterską solidarność ze wspólnotami parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie i św. Jana Pawła II w Gdańsku – Łostowicach.

Paniom z Grupy św. Marty i Siostrom z FZŚ dziękujemy za troskę o czystość i piękno naszej świątyni i jej otoczenia.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Gość Niedzielny”, są także do nabycia franciszkańskie kalendarze misyjne na 2019 rok w cenie 5 zł.

Niech Bóg błogosławi nam w nowym tygodniu!

POKÓJ I DOBRO!