Ogłoszenia

nmp-cz

Ogłoszenia  Parafialne

 XXI Niedziela Zwykła 19.08. – 26.08.2018 r.

Uroczystość NMP Częstochowskiej

 

  • Msze Św. w niedzielę, o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 19.00 i 20.00 w tygodniu 9.00 i 19.00, do końca sierpnia, od 1 września, czyli od soboty Msze Święte w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 15.30, w tygodniu o 9.00 i 18.00.
  • W niedzielę uroczyste nieszpory o 18.30, od września o 15.00.
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Moniki, po Mszach litania do bł. Anieli Salawy i uczczenie relikwii.
  • We wtorek: wspomnienie św. Augustyna, po Mszach nabożeństwo do św. Antoniego.
  • W środę: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – o godz. 18.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek po Mszach nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu i uczczenie relikwii.
  • W piątek: po porannej Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego, po wieczornej Droga Krzyżowa.
  • W I sobotę września, po porannej Mszy Świętej – nabożeństwo różańcowe. Jest to dzień wizytacji braterskiej Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Msza Święta wizytacyjna o godz.13.30, po której odbędzie się spotkanie braterskie w salce parafialnej. Wieczorna Msza Święta za ofiary i poległych w obronie Ojczyzny w 79 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.
  • W sobotę o 10.00 pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów, obecność obowiązkowa.
  • Na kolumnach przed wejściem do kościoła zawisły dwie tablice upamiętniające Obrońców Helu: Przybyszewskiego, Mieszkowskiego i Staniewicza, fałszywie oskarżonych i zamordowanych w 1952 roku w mokotowskim więzieniu przez komunistycznych zbrodniarzy, odnalezionych na „Łączce”, których uroczystości pogrzebowe odbyły się w naszym kościele 15 grudnia ubiegłego roku. W ten sposób w 100 lecie Niepodległości, jako parafianie i mieszkańcy Helu, wdzięczni za ich ofiarę życia, chcemy ich upamiętnić dla przyszłych pokoleń. Poświęcenie i odsłonięcie tablic odbędzie się 1 października, podczas uroczystości pogrzebowych Admirała Unruga i jego małżonki, która również będzie miała miejsce w naszym kościele. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbierane będą dobrowolne ofiary na sfinansowanie tego dzieła.
Paniom z Grupy św. Marty i Siostrom z FZŚ, oraz wszystkim parafianom dziękujemy za troskę o czystość i piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Zachęcamy do czytania tygodnika „Gość Niedzielny”. Wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, aby wypocząć nad polskim morzem życzymy szczęśliwego, bezpiecznego powrotu do domu.
POKÓJ I DOBRO!