Ogłoszenia

pwi

Ogłoszenia   Parafialne

 XVII Niedziela Zwykła 29.07. – 05.08.2018 r.

 

  • Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na fundusz remontowy naszego kościoła.
  • Msze Św. w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 19.00 i 20.00 w tygodniu 9.00 i 19.00.
  • W niedzielę uroczyste nieszpory o 18.30.
  • W poniedziałek: po Mszach Świętych litania do bł. Anieli Salawy i uczczenie relikwii.
  • We wtorek: wspomnienie św. Ignacego Loyoli; po Mszach nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy i uczczenie relikwii.
  • W środę: wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego – o 18.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy ołtarzu maryjnym. W środę 1 sierpnia wspominamy Bohaterów Powstania Warszawskiego, zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą polową o godz. 16.00 na cmentarzu w ich intencji, o 17.00 Godzina „W” – sygnał syreny po nim Hymn Polski, w programie Uroczystości na cmentarzu są także pieśni patriotyczne i powstańcze w wykonaniu Waldemara i Marzeny Gmińskich i złożenie wiązanek oraz zniczy na mogile mjr. dr Wacława Czyszka ps. „Wacek” bohaterskiego dwódcy batalionu Parasol.

  • W czwartek: Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli – tego dnia można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny nawiedzając kościół franciszkański lub parafialny. To 802 rocznica wyproszenia tego odpustu przez św. Franciszka z Asyżu i zatwierdzenia go przez papieża Innocentego III w 1216 roku. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00 i 19.00, po wieczornej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku miesiąca oraz modlitwa o powołania do trzech zakonów franciszkańskich, po adoracji Apel Jasnogórski o 21.00.
  • W I piątek po porannej Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, odwiedziny chorych od 9.00, po wieczornej Mszy nabożeństwo do Serca Jezusowego. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 18.00.
  • W sobotę po porannej Mszy Świętej nabożeństwo różańcowe. Po wieczornej kolejny koncert w ramach XVIII Międzynarodowego Letniego Festiwalu Kultury i Sztuki w Helu – szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.
Paniom z Grupy św. Marty i Siostrom z FZŚ, oraz wszystkim parafianom dziękujemy za troskę o czystość i piękno naszej świątyni i jej otoczenia.
Zachęcamy do czytania tygodnika „Gość Niedzielny”.
Wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, aby wypocząć nad polskim morzem życzymy dużo słońca i pogody ducha.
POKÓJ I DOBRO!