Koncert

 

37582375_1594583537314220_2177681640367587328_n

 

 

25 lipca na scenie Bulwaru Nadmorskiego odbędzie się koncert „Małego Chóru Wielkich Serc”.

Młodzi artyści uczestniczą w Koloniach Koncertowych i postanowili do nas zawitać, by zaprezentować swoją twórczość.

„Mały Chór Wielkich Serc” powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej p.w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie śpiewa w nim około 50 dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Założycielem i prowadzącym jest o. Piotr Kleszcz OFM Conv., który komponuje i układa dla chóru teksty oraz jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
Główna działalność zespołu to koncertowanie. Występują na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, szpitalach, domach opieki społecznej…
Odwiedzili wiele miast i miejscowości w Polsce i za granicą. Odbyli kilka razy tournée koncertowo-ewangelizacyjne na Pomorzu Zachodnim i na Mazurach. W sumie do tej pory, odbyło się już około 400 koncertów. Kilkakrotnie brali udział w programach telewizyjnych i radiowych, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Na estradzie występowali z wieloma sławnymi artystami z kraju i z zagranicy. Podejmują charytatywną współpracę z Hospicjami, Domami Opieki Społecznej, Pogotowiami Opiekuńczymi, Domami Dziecka, świetlicami, szpitalami i Caritasem.
W listopadzie 2004 roku sześcioletnia wokalistka chóru – Joanna Strembicka reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro w Bolonii we Włoszech śpiewając ze słynnym Piccolo Coro Mariele Ventre dell’Antoniano, który był inspiracją do powstania zespołu. Wielu absolwentów Małego Chóru Wielkich Serc rozwija dalej swoją przygodę muzyczną zakładając swoje zespoły, biorąc udział w programach telewizyjnych, komponując swoje utwory lub służąc swoim talentem w inny sposób. W 2006 roku kilku absolwentów założyło też zespół „Płomień Nadziei”, który jest kontynuacją działalności chóru w wersji młodzieżowej. Dzieci z Małego Chóru Wielkich Serc pragną mówić innym o Bogu i o ludzkich sprawach. Robią to w sposób bardzo spontaniczny, typowy dla najmłodszych, dając słuchaczom dużo radości i dostarczając refleksji nad problemami życia.

http://www.serca.franciszkanie.pl/