Ogłoszenia

 

Ogłoszenia   Parafialne

 XIV Niedziela Zwykła 08.07. – 15.07.2018 r.

 

 • Msze Św. w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 19.00 i 20.00 w tygodniu 9.00 i 19.00.
 • W niedzielę uroczyste nieszpory o 18.30.
 • W poniedziałek po Mszach Świętych litania do bł. Anieli Salawy i uczczenie relikwii.
 • We wtorek po Mszach nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy i uczczenie relikwii.
 • W środę o 18.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy ołtarzu maryjnym.
 • W czwartek po Mszach Świętych nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu i uczczenie relikwii.
 • W piątek po porannej Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, jest to Dzień Fatimski – wieczorna Msza Święta w intencjach zanoszonych do Boga za wstawiennictwem MB Fatimskiej (intencje można składać w zakrystii przed Mszą Św.), po Mszy pierwsza część różańca przed Najświętszym Sakramentem, pozostałe na trasie biegnącej przez cmentarz, ogrody działkowe do latarni morskiej – gdzie odśpiewamy Apel Jasnogórski kończący naszą modlitwę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W sobotę po porannej Mszy Świętej nabożeństwo maryjne.
 • Doroczny odpust ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie w tym roku przypada w dniach 14 i 15 lipca. Z naszej parafii tradycyjnie wyrusza pielgrzymka do tego Maryjnego Sanktuarium. Gromadzimy się w sobotę 14 lipca w kościele o godz. 9.45, odjazd pociągu o godz.: 10.30 do Chałup. Przywitanie pielgrzymów w Swarzewie około 15.30. O godz. 17.00 Msza św. z procesją. Po niej wracamy busem około 19.00. W niedzielę wyruszamy busem z Helu o godz. 8.00 (bus zatrzyma się na wszystkich przystankach zaczynając od krzyża przy ul Kuracyjnej). Cena za przejazd 15 zł w jedną stronę. Suma odpustowa dla pielgrzymów w Swarzewie o godz. 10.30. Po Mszy św. wracamy w pieszej pielgrzymce do Chałup, skąd pociągiem o 16.17 lub 16.47 wyruszmy do Helu. Po wyjściu na dworzec w Helu udamy się do naszego parafialnego Kościoła.
 • Serdecznie zachęcamy również do udziału w pielgrzymce pieszej z Helu do Swarzewa. Wymarsz pieszej grupy pielgrzymów w sobotę o godz. 5.00 z placu przy kościele.
 • W przyszłą niedzielę będzie można po Mszach Św. przed kościołem wesprzeć przez dowolną ofiarę działalność Stowarzyszenia Wspierającego Dzieci i Młodzież „Promyk Nadziei” z Helu.
Paniom z Grupy św. Marty i Siostrom z FZŚ, oraz wszystkim parafianom dziękujemy za troskę o czystość i piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Zachęcamy do czytania tygodnika „Gość Niedzielny”.
Wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, aby wypocząć nad polskim morzem życzymy dużo słońca i pogody ducha.
POKÓJ I DOBRO!