Ogłoszenia

 

Ogłoszenia  Parafialne

XII Niedziela Zwykła 24.06. – 30.06.2018 r.

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

 

  • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela – jest to ostatnia niedziela czerwca – „Bóg zapłać!” za ofiary na fundusz remontowy naszego kościoła.

  • Od dzisiaj obowiązuje porządek Mszy Świętych i nabożeństw sezonu letniego. Msze Św. w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 19.00 i 20.00 w tygodniu 9.00 i 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. W przyszłą niedzielę uroczyste nieszpory o 18.30.

  • Dziękujemy p. Waldemarowi właścicielowi statku Helios za umożliwienie pielgrzymowania morskiego na rybacki odpust św. Piotra i Pawła w Pucku, p. Janowi z Krakowa i p. Małgorzacie z Helu za wystrojenie jednostki, wszystkim pielgrzymom za wspólne modlitwy o pomyślność i Bożą opiekę dla naszych rybaków.

  • W ostatnich dniach została odmalowana nasza kaplica pogrzebowa. Serdecznie dziękujemy sklepowi „AS” z Helu za materiały remontowe a panom Krzysztofowi Dargaczowi, Waldemarowi Sojeckiemu, Zbigniewowi Rydelkowi i Krzysztofowi Batyckiemu za ofiarną i bezinteresowną pracę.

  • W piątek przypada Uroczystość Św. Piotra i Pawła – zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich helskich rybaków i pracowników morza. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.00 przy figurze św. Piotra obok Urzędu Miejskiego, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za żyjących i zmarłych rybaków i marynarzy i tych, którzy nie wrócili z morza, po modlitwie poświęcimy port helski, kutry i wszystkie jednostki zacumowane w porcie.

  • W Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Paniom z Grupy św. Marty i Siostrom z FZŚ, oraz wszystkim parafianom dziękujemy za troskę o czystość i piękno naszej świątyni i jej otoczenia.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Gość Niedzielny”.

Wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, aby wypocząć nad polskim morzem życzymy dużo słońca i pogody ducha.

POKÓJ I DOBRO!