Ogłoszenia

 

antonio

Ogłoszenia Parafialne

X Niedziela Zwykła 10.06. – 17.06.2018 r.

 

  • Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 15.00.
  • Dzisiaj gościmy Młodzieżowy Zespół Teatralny St. Lawrence z Gdyni. Będą na Mszy Św. o godz.9.30 i 11.00 – a po Mszy zapraszamy na ich występ, zaprezentują spektakl: „Ostatecznie” – przedstawienie, które dostało zaproszenie ze Szkocji i Hongkongu. To historia człowieka, którym może być każdy z nas – przeżywający rozterki, uwikłany w trudne życiowe sytuacje, mający niekiedy poczucie rozpaczy i braku nadziei. Ale jednocześnie poszukujący Boga. Przedstawienie pokazuje etapy w życiu człowieka-od narodzin aż do ostatecznej walki o człowieczą duszę. Ta walka nie byłaby wygrana bez udziału krzyża – i cierpienia. Cierpienia Jezusa, ale i człowieka. W przedstawieniu piękne piosenki. Przejmująca muzyka, taniec. Przedstawienie skłania do refleksji. Po spektaklu będzie można wesprzeć ich działalność.
  • W środę przypada Święto św. Antoniego z Padwy i Dzień Fatimski – po wieczornej Mszy Świętej poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci.
  • Jest wiele zwyczajów, które są kultywowane w uroczystość św. Antoniego.
Jednym z nich jest poświęcenie lilii, nazywanych od imienia Świętego liliami św. Antoniego. Święci się je, jako wyraz wdzięczności i ku uczczeniu św. Antoniego. Płatki kwiatów, przechowywane w domu albo noszone, mają pomóc człowiekowi w chorobie i innych cierpieniach. Od najdawniejszych czasów jest pielęgnowany zwyczaj, zwłaszcza w świątyniach franciszkańskich, uroczystego błogosławienia dzieci. Św. Antoni już za życia uzdrowił wiele dzieci, ustrzegł od zła. Także po śmierci czynił wiele cudów, uzdrawiając dzieci będące ciężko chore.
Po tych obrzędach rozpoczniemy różaniec – jak w każdy Dzień Fatimski – pierwsza część przed Najświętszym Sakramentem – pozostałe na trasie do latarni morskiej.
  • W przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej parafii kleryk z gdańskiego seminarium – kolekta z całej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby seminarium diecezjalnego.
Paniom z Grupy Św. Marty i Siostrom z FZŚ, oraz wszystkim parafianom dziękujemy za troskę o czystość i piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Zachęcamy do czytania tygodnika „Gość Niedzielny”.
POKÓJ I DOBRO!