Ogłoszenia

 

ivnwp

Ogłoszenia     Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.– 17.03.2018 r.

 

  • Dziękujemy wszystkim za wszelki wkład w uświetnienie, przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii, a rodzicom młodzieży za dar dla kościoła w postaci kompletu nowych welonów na kielich ołtarzowy.
  • Zapraszamy w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 15.00, natomiast w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po porannej Mszy Świętej i o 17.30 – za udział w obu tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych lub dla siebie.
  • Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz remontu naszego kościoła. Wystąpi grupa śpiewająca z Jastarni pod kierownictwem Antoniego Konkela. Serdecznie zapraszamy.
  • Po każdej Mszy Św. odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Św. Józefa.
  • We wtorek: Dzień Fatimski, wieczorna Msza Święta w intencjach za wstawiennictwem MB Fatimskiej, po niej pierwsza część różańca przed NS i dalsze na ulicach naszego miasta.
  • W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W przyszłą sobotę wieczorną Mszą Świętą rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcje wygłosi w tym roku ks. Sławomir Skoblik, proboszcz z Chłapowa i nasz wice dziekan. Od poniedziałku 19 marca rozpoczną się również rekolekcje szkolne. Plany rekolekcji wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej.
  • Przy ołtarzy Serca Jezusowego wystawiona jest skarbona na Jałmużnę Wielkopostną, ofiary w niej złożone przeznaczone będą na pomoc w ramach akcji Caritas dla poszkodowanych w Syrii i Libanie.
  • W zakrystii do nabycia są Paschaliki – świece na stół wielkanocny, Paschaliki będą użyte również podczas liturgii wielkosobotniej: światła i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Cena ozdobnej świecy wielkanocnej to 10 zł.
Paniom z grupy św. Marty oraz siostrom z FZŚ dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.
Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”
Wszystkim życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
Pokój i Dobro!