Ogłoszenia

 

swieta-rodzina

Ogłoszenia   Parafialne

 Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2017– 06.01.2018 r.

 

  • Dzisiejsza niedziela to jednocześnie Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa oraz ostatni dzień roku kalendarzowego. Nieszpory kolędowe o 15.00. Msza Święta dziękczynno przebłagalna o godz. 15.30, po niej nabożeństwo kończące rok, za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

  • Jutro w Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju Msze Święte w naszym kościele o 9.30, 11.00 i 15.30. Przed Mszami odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, aby uzyskać odpust zupełny. Msza Święta o godz. 15.30 za zmarłych z wypominek.

  • We wtorek: wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Tego dnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie tzw. Kolędę istotą tych odwiedzin jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo i poświęcenie rodzin i mieszkań oraz serdeczna rozmowa na temat życia parafii i Kościoła z duszpasterzami. Należy przygotować na stoliku krzyż, świece, kropidło i wodę święconą. Ofiary zbierane podczas kolędy w całości przeznaczymy na cele remontowe naszego kościoła. Odwiedziny zaplanowane są do 22 stycznia i tego dnia odbędzie się kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Szczegółowy plan całej kolędy jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej. Msze Święte w tym czasie sprawowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 15.00. Nabożeństwa w ciągu tygodnia na ten czas są zawieszone.

  • W środę przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

  • W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od 9.00 i okazja do spowiedzi od 14.00.

  • W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) Msze Święte jak w niedzielę. Na Mszach poświęcenie kadzidła i kredy w tym roku Fundacja Małych Stópek wykonała dla nas pakieciki z kredą, kadzidłem i węgielkiem oraz instruktarzem, co z tym zrobić można będzie je nabyć po Mszach ofiary za pakiety przeznaczone są dla fundacji broniącej życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

  • Chór Oremus serdecznie zaprasza na koncert kolędowy w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia o godz. 14.30

  • Paniom z Grupy św. Marty i siostrom z FZŚ dziękujemy za troskę o nasz kościół.

Niech Święta Rodzina ma nas wszystkich w swojej opiece. Niech Bóg obdarzy was obfitym błogosławieństwem. Szczęśliwego Nowego Roku!

Pokój i Dobro!