Ogłoszenia

 

iiina

Ogłoszenia   Parafialne

III NIEDZIELA ADWENTU   17.12.– 23.12.2016 r.

  • Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Niedzielą Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie od poniedziałku do piątku o 7.00, w sobotę o godz. 9.00. Nowenna do Dzieciątka Jezus odprawiana będzie po każdej Mszy Św.

  • Dzisiaj przed kościołem Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie rozprowadza sianko na stół wigilijny – dochód przeznaczony będzie na prace remontowe kościoła, również przed kościołem strażacy rozprowadzają kalendarze na 2018 rok, które są cegiełką na utrzymanie helskiej OSP i MDP.

  • Zapraszamy na śpiewane nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

  • W poniedziałek o 10.00 rozpoczniemy budowę żłóbka, zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. W tym roku żłóbek będzie mniejszy zbudowany na ołtarzu Serca Jezusowego, ze względu na zaplanowane od nowego roku prace budowlane w prezbiterium.

  • W czwartek: nie będzie katechezy dla kandydatów do bierzmowania

  • W piątek: po wieczornej Mszy Świętej Droga Krzyżowa.

  • Dziękujemy za tak hojne włączenie się w akcję Torba Miłosierdzia, tak jak w zeszłym roku z pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej postaramy się dostarczyć dary do potrzebujących.

  • Przyszła IV niedziela Adwentu jest jednocześnie Wigilią Narodzenia Pańskiego, zachowajmy tradycję naszych ojców wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze Święte niedzielne o 7.30, 9.30, 11.00, Pasterki o 21.00 i 24.00. Uczestnictwo w Pasterce nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. Jest to ostatnia niedziela miesiąca – ofiary zbierane podczas niedzielnych Mszy przeznaczone będą na prace remontowe kościoła.

Paniom z grupy św. Marty oraz Paniom dbającym o otoczenie kościoła i siostrom z FZŚ serdecznie dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.

Jak zawsze zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w zakrystii można nabyć opłatki wigilijne.

Na czas Adwentu niech Bóg nam błogosławi a Maryja otacza swą macierzyńską opieką.

Pokój i Dobro!