Ogłoszenia

 

adwent1

Ogłoszenia Parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU   03.12.– 09.12.2016 r.

 

  • Od jutra rozpoczynamy Roraty – Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny. Od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00, w soboty natomiast o godzinie 9.00. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny śpiewamy przed Roratami o 6.30. Pamiętajmy o przygotowaniu lampionów i serc z wypisanymi dobrymi uczynkami, które będą brały udział w losowaniu figurki Matki Bożej.

  • W poniedziałek: wspomnienie św. Barbary, wieczorna Msza Święta za zmarłych z wypominek, po Mszy litania i uczczenie relikwii bł. Anieli Salawy, po Mszy wieczornej zapraszamy do salki na zebranie wszystkich budowniczych żłóbka z poprzednich lat, chodzi o ważne ustalenia dotyczących budowy, w związku z zaplanowanymi pracami w prezbiterium kościoła.

  • We wtorek, po wieczornej Mszy nabożeństwo do św. Antoniego.

  • W środę: wspomnienie św. Mikołaja, przed wieczorną Mszą świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  • W czwartek; wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła, wieczorna Msza Święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za ministrantów i ich rodziny, po Mszy nabożeństwo I czwartkowe. O godz. 16.30 obowiązkowa katecheza dla kandydatów do Bierzmowania.

  • W piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Franciszkańskiego, Msze Święte o 9.00, dodatkowa Msza Święta o 12.00 w Godzinie Łaski i 18.00. Dzieci tego dnia zapraszamy na 18.00 podczas Mszy odbędzie się poświęcenie i wręczenie cudownych medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

Paniom z grupy św. Marty oraz Paniom dbającym o otoczenie kościoła i siostrom z FZŚ serdecznie dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.

Jak zawsze zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny nabywając taką świecę wspieramy dzieci z ubogich rodzin, ofiara za małą świecę 5 zł a za dużą 15 zł, w zakrystii można również nabyć opłatki wigilijne. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas Torba Miłosierdzia, torby wypełnione produktami długoterminowymi prosimy przynosić do niedzieli 17 grudnia do klasztoru przy ul. Wiejskiej, tak abyśmy do wigilii mogli rozdzielić produkty dla potrzebujących.

Na czas Adwentu niech Bóg nam błogosławi a Maryja otacza swą macierzyńską opieką.

Pokój i Dobro!