Ogłoszenia

krol

Ogłoszenia  Parafialne

 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.– 02.12.2017 r.

 Msze Św. w tygodniu o godz. 9.00 i 18.00, w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą Św.

  • Zapraszamy na niedzielne śpiewane nieszpory o godz. 15.00

  • W poniedziałek: wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, po Mszach Świętych litania do bł. Anieli Salawy i uczczenie relikwii.

  • We wtorek: wspomnienie św. Jakuba z Marchii, po Mszach nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy i uczczenie relikwii.

  • W środę: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego. O 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. 1 dzień nowenny przed Uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP – nowennę odprawiać będziemy na zakończenie Mszy Św.

  • W czwartek: Święto św. Andrzeja, Apostoła, po Mszach nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu i uczczenie relikwii. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania o 16.30.

  • W piątek: po porannej Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, po wieczornej Droga Krzyżowa. Z racji I piątku miesiąca odwiedziny chorych od 9.00, okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

  • W sobotę: wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, po porannej Mszy Świętej nabożeństwo różańcowe, o 10.00 zbiórka ministrantów. Po wieczornej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

  • Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy rok duszpasterski, przeżywać go będziemy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W Adwencie będziemy przygotowywać się na przyjście Pana Jezusa podczas Rorat, którym patronował będzie w tym roku św. Józef „Strażnik Skarbów”.

  • Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na remont naszego kościoła.

Paniom z grupy św. Marty oraz Paniom dbającym o otoczenie kościoła i siostrom z FZŚ serdecznie dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.

Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”, i bogato ilustrowanej książki o naszej helskiej parafii, oraz do nabycia płyty z pieśniami naszego parafialnego chóru Oremus, zachęcamy także do nabycia ciekawej książki o objawieniach w Fatimie w cenie 5 zł.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia.

Pokój i Dobro!