Ogłoszenia

mapa

Ogłoszenia   Parafialne

XXXII Niedziela Zwykła

12.11.– 18.11.2017 r.

Msze Św. w tygodniu o godz. 9.00 i 18.00,

 w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30.

Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą Św.

 

  • Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby chrześcijan prześladowanych na bliskim wschodzie.
  • Zapraszamy na niedzielne nieszpory śpiewane o godz. 15.00.
  • W poniedziałek; wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich, jest to także Dzień Fatimski. Pojawiło się wiele pozytywnych głosów po procesji różańcowej w zeszłym miesiącu, mając na uwadze potrzebę takiej modlitwy, zapraszamy i tym razem na wieczorną Mszę Świętą w intencjach za przyczyną MB Fatimskiej, po Mszy I część różańca przed Najświętszym Sakramentem, a pozostałe na ulicach naszego miasta, na procesję zabieramy świece, lampiony i latarki.
  • We wtorek: wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy. Po Mszach nabożeństwo do św. Antoniego.
  • W środę: wspomnienie św. Dydaka z Alcali, przed wieczorną Mszą Świętą Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy spotkanie grupy Magnificat.
  • W czwartek: po porannej i wieczornej Mszy Św. nabożeństwo ku czci św. Franciszka. Nie będzie katechezy dla kandydatów do bierzmowania, planowany sprawdzian odbędzie się za tydzień.
  • W piątek: Święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ, po porannej Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, po wieczornej Droga Krzyżowa.
  • W sobotę: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Paniom z grupy św. Marty i siostrom z FZŚ dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.

Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”, i bogato ilustrowanej książki o naszej helskiej parafii, oraz do nabycia płyty z pieśniami naszego parafialnego chóru Oremus, zachęcamy także do nabycia ciekawej książki o objawieniach w Fatimie w cenie 5 zł.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia.

Pokój i Dobro!

pomoc