Ogłoszenia

dzien

Ogłoszenia  Parafialne

 

 XXVII Niedziela Zwykła 08.10. – 14. 10. 2017 r.

 

Msze Święte w tygodniu o godz. 9.00 i 18.00 w niedziele 7.30, 9.30, 11.00 i 15.30. Zapraszamy na modlitwę różańcową w niedziele o godz. 15.00 w dni powszednie o 17.30.

Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski, tradycyjnie przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. O 21.00 zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

W poniedziałek: wspomnienie bł Wincentego Kadłubka.

W czwartek o godz. 16.30 katecheza dla przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania. Obecność kandydatów obowiązkowa.

W piątek: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego po porannej Mszy Świętej – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Jest to szczególny dzień (13.10.) w roku Jubileuszu 100 lecia Objawień Fatimskich, dzień, w którym zakończyły się zjawienia Maryi. Zapraszamy do uroczystego przeżycia wieczornej Mszy Świętej, podczas której poświęcimy salkę kościelną Dzieciom Fatimskim na pamiątkę Jubileuszu. Wyjątkowo na różaniec zapraszamy po Mszy Świętej – I część w kościele przed Najświętszym Sakramentem, II, III, IV na ulicach naszego miasta idąc w procesji różańcowej ze świecami. W ten sposób chcemy uczcić NMP i powierzyć Jej matczynej opiece Hel i jego mieszkańców. Trasa procesji: z kościoła w kierunku Sikorskiego, Rybacka, Portowa, Bulwar, nabrzeże portowe do końca, Steyera, Leśna, Wiejska, Kaszubska, znowu Steyera, ks. Grzeni do kościoła, na zakończenie Apel Jasnogórski. Zabieramy ze sobą świece, znicze, pochodnie, latarki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku.

Osoby, które chcą mieć zapewniony numer Gościa Niedzielnego w każdą niedzielę prosimy zapisać się w zakrystii, będziemy odkładali gazety do odbioru w zakrystii.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00, obecność obowiązkowa.

Paniom z grupy św. Marty i siostrom z FZŚ dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.

Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”, jest także do nabycia płyta z pieśniami w wykonaniu parafialnego chóru OREMUS, książka historyczna o naszym kościele i parafii, jak również kalendarz misyjny na 2018 rok w cenie 5 zł.

 

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Pokój i Dobro!