Ogłoszenia

fra

Ogłoszenia Parafialne

  XXVI Niedziela Zwykła 01.10. – 07. 10. 2017 r.

 

Msze Święte w tygodniu o godz. 9.00 i 18.00 w niedziele 7.30, 9.30, 11.00 i 15.30. Zapraszamy na modlitwę różańcową w niedziele o godz. 15.00 w dni powszednie o 17.30.

Dzisiaj po Mszy Świętej o 15.30 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Dzisiaj rozpoczynamy triduum przed Uroczystością Św. Franciszka z Asyżu, Msze Święte z tematycznymi kazaniami o godz. 9.00 i 18.00.

W poniedziałek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. O godz. 9.00 Msza w intencji Obrońców Helu. O godz. 18.00 Msza zbiorowa za zmarłych.

We wtorek: po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo Transitus, czyli pamiątka przejścia św. Franciszka z tego świata do nieba. Na nabożeństwo przynosimy świece.

W środę: Uroczystość Świętego Ojca Franciszka i nasz drugi parafialny odpust, Msze Święte o godz. 9.00 i Suma Odpustowa o godz. 18.00 po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do św. Franciszka, procesja eucharystyczna wokół kościoła i uczczenie relikwii. Podczas Mszy Św. odbędzie się ceremonia ustanowienia nowego Ceremoniarza wybranego z grona lektorów.

W czwartek: wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej – po porannej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci św. Franciszka z Asyżu. Wieczorna Msza Św. w intencji powołań i ministrantów.

W czwartek o godz. 16.30 katecheza dla przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania. Obecność kandydatów obowiązkowa.

W piątek: po porannej Mszy Świętej – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych, a od 17.00 okazja do spowiedzi.

W sobotę: wspomnienie NMP Różańcowej, po porannej Mszy Świętej nabożeństwo różańcowe. O godz. 11.00 Msza Św. dla uczestników inicjatywy Różaniec do granic, po niej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 13.30 gromadzimy się w okolicy Kopca Kaszubów na cyplu, ustawiamy się ramię w ramię od kopca w kierunku kładki i dalej. Modlitwa będzie transmitowana przez radio Maryja a zatem przynosimy ze sobą radyjka albo telefony komórkowe wyposażone w radio (trzeba pamiętać, że radio w komórce działa tylko ze słuchawkami, które pełnią rolę anteny) trzeba się ciepło ubrać, osoby, które będą miały kłopot z ustaniem podczas całej modlitwy zachęcamy do wzięcia przenośnych krzesełek. Z tej racji nie będzie wieczornego różańca w kościele ani adoracji wieczornej, również kancelaria będzie nieczynna.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00, obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski, tradycyjnie przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. O 21.00 zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

Paniom z grupy św. Marty i siostrom z FZŚ dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.

Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”, jest także do nabycia płyta z pieśniami w wykonaniu parafialnego chóru OREMUS, książka historyczna o naszym kościele i parafii, jak również kalendarz misyjny na 2018 rok w cenie 5 zł.

 

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Pokój i Dobro!