Ogłoszenia

christwater

Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela Zwykła
13. 08. – 19. 08. 2017 r.
Msze Święte w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 19.00, 20.00,
a w dni powszednie o 9.00 i 19.00.

Dzisiaj przypada Dzień Fatimski o godz. 18.30 różaniec fatimski a o 19.00 Msza Święta w intencji zbiorowej za przyczyną MB Fatimskiej.

W poniedziałek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki metropolitarnej w Oliwie.
We wtorek: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” oraz święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej bitwy. W tym dniu Msze Święte jak w każdą niedzielę, o 11. 00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Wojska Polskiego. Po Mszy Św. uroczystość pod helskim pomnikiem. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.

Jest to także dzień imienin o. Proboszcza Tarsycjusza, Msza Św. w jego intencji również o godz. 11.00.

Od 9.00 panie z Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego będą rozprowadzały wiązanki ziół, które będą poświęcone na zakończenie każdej Mszy Świętej.

W środę: przed wieczorną Mszą Świętą Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy ołtarzu NMP. O godz. 17.00 cotygodniowe spotkanie modlitewne grupy Magnificat.

W czwartek: wspomnienie św. Jacka. Po porannej i wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci św. Franciszka i uczczenie relikwii.

W piątek: po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
W sobotę po porannej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci NMP.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Wolontariuszy Stowarzyszenia Wspierającego Dzieci i Młodzież Niepełnosprawną „Promyk Nadziei” po Mszach zbiórka ofiar do puszek dla ich podopiecznych.

Przyjmujemy jeszcze intencje mszalne na ten rok – zapraszamy do kancelarii parafialnej przy ul. Wiejskiej 46 w środę od 15.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

Paniom z grupy św. Marty i siostrom z FZŚ dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.
Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”, jest także do nabycia płyta z pieśniami w wykonaniu parafialnego chóru OREMUS a także książka historyczna o naszym kościele i parafii.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.
Pokój i Dobro!