Ogłoszenia

Ogłoszenia   Parafialne 

 XIII Niedziela Zwykła 02.07. – 08. 07. 2017 r.

 

Msze Święte w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 19.00, 20.00, a w dni powszednie o 9.00 i 19.00.

 

Witamy w naszej wspólnocie i parafii o. Grzegorza Matlaka, który przybył do nas z klasztoru w Brodnicy, życzymy mu obfitości łask Bożych w pracy duszpasterskiej na helskiej placówce.

 

W poniedziałek: Święto św. Tomasza, Apostoła. Wieczorem Msza Święta zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach – wypominki można składać w skarbonce pod chórem.

 

We wtorek po porannej i wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci św. Antoniego z Padwy i uczczenie relikwii.

 

W środę przed wieczorną Mszą Świętą Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy ołtarzu NMP. O godz. 17.00 cotygodniowe spotkanie modlitewne grupy Magnificat.

 

W czwartek: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki Dzieł Misyjnych – po porannej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci św. Franciszka i uczczenie relikwii, po wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo czwartkowe. Wieczorna Msza Święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za ministrantów i ich rodziny.

 

W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych, o godz. 18.30 nabożeństwo pierwszo piątkowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, a po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

W sobotę: wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana, po porannej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci NMP.

 

Od przyszłej niedzieli zapraszamy na śpiewane nieszpory niedzielne, które na stałe wpisujemy do planu nabożeństw w naszym kościele w czasie wakacyjnym o godz. 18.30. Nieszpory to wieczorna modlitwa kościoła. Liturgia Godzin to druga po Eucharystii nieustająca modlitwa Kościoła. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

Paniom z grupy św. Marty i siostrom z FZŚ dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła.

Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”, jest także do nabycia płyta z pieśniami w wykonaniu parafialnego chóru OREMUS a także książka historyczna o naszym kościele i parafii.

 

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Pokój i Dobro!