Ogłoszenia

 maj

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna 30.04.– 06.05.2017 r.

 

 

Dzisiaj w ostatni dzień kwietnia rozpoczynamy o godz. 15.00 nabożeństwa ku czci NMP, które w maju będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.00.

 

W poniedziałek 1 maja ruszamy na rowerową pielgrzymkę do Swarzewa, aby nawiedzić Sanktuarium NMP Królowej Polskiego Morza, po drodze będziemy zatrzymywali się na dziesiątkę różańca w kościołach: w Juracie, Jastarni, Kuźnicy i Chałupach. Proszę dobrze zapoznać się z regulaminem pielgrzymki można go znaleźć na stronach internetowych i w gablocie. Zbiórka na placu kościelnym o godz. 7.30 ruszamy o 8.00.

 

W tym tygodniu przypada:

 

We wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa

 

W środę NMP Królowej Polski o godz.11.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny od Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego. Msze Św. jak w niedziele, nabożeństwo majowe o 15.00.

 

W czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika, o 18.00 Msza w intencji helskich strażaków w dniu ich święta. Na godz. 18.00 zapraszamy również ministrantów i ich rodziny na Mszę w ich intencji i o nowe powołania z racji I czwartku miesiąca.

 

W I piątek miesiąca od 9.00 odwiedziny chorych, od 17.00 okazja do spowiedzi.

 

W I sobotę miesiąca po Mszy porannej nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a po Mszy wieczornej adoracja NS, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00. W liturgii obchodzimy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 16.30, w sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów.

 

Paniom z grupy św. Marty i siostrom z FZŚ dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła. Dziękujemy za sprawną rozbiórkę ciemnicy i Bożego Grobu.

Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika: „Gość Niedzielny”, jest także do nabycia płyta z pieśniami w wykonaniu parafialnego chóru OREMUS.

 

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Pokój i Dobro!